Očkování a homeopatie

Očkování je určitým systémem ochrany proti přenosným nemocem. Pro organismus je to poměrně velký zásah do imunitního systému. Reakce na očkování jsou velice různorodé, mohou být bouřlivé, středně těžké nebo žádné.

OBECNÁ DOPORUČENÍ K ELIMINACI NEŽÁDOUCÍCH ÚČINKŮ OČKOVÁNÍ

Před očkováním by mělo být dítě v naprostém pořádku. Preventivní podávání homeopatik není vhodné, homeopatika se preventivně nepodávají. Na internetu najdete různá doporučení např. podávání vysokých dávek vitamínů C a D. Pamatujte, že se jedná o chemické látky, které tělo před očkováním zatíží. Pokud je dítě už před očkováním často nemocné, je možné vyladit organismus celkovou homeopatickou léčbou.

Po očkování je dítě oslabené a náchylné k různým infekcí, pro tělíčko je náročné vypořádat se s očkovací látkou. Proto se po očkování doporučuje klidnější režim. Neplánujte žádné náročnější aktivity a omezte pobyt na přímém slunci a studeném větru.

Základním homeopatikem po očkování je homeopatický lék SULFURICUM ACIDUM, který čistí tělo a eliminuje následky očkování. Homeopatikum je na lékařský předpis, který vám může vystavit váš dětský lékař. Vhodné ředění je 5 nebo 9 CH.

ZPŮSOB PODÁNÍ HOMEOPATIKA SULFURICUM ACIDUM:

1. dávka se podává týden po očkování.
Rozpusťte 1 kuličku v malém množství vody a podejte nekovovou lžičku přímo do pusinky.

2. dávka se podává další týden po první dávce, tedy 14 dní po očkování stejným způsobem.

Homeopatikum se podává s týdenním odstupem od očkování proto, aby měl imunitní systém dostatek prostoru k vytvoření protilátek proti očkované nemoci. Sulfuricum acidum je homeopatikum, které zvládne vyčistit tělo od nových kombinovaných vakcín.

Imunita dětí se teprve vytváří a očkování je pro ni poměrně velkou zátěží, proto se mohou po očkování objevit některé nežádoucí účinky jako je zvýšená teplota až horečka, neklid, podrážděnost, plačtivost nebo zarudnutí v místě vpichu. Na postižené místo se doporučuje přikládat chladivé obklady s 60 % lihem z lékárny.
Homeopatika na tyto potíže se vybírají individuálně podle symptomů.
Pokud dítě tyto nežádoucí projevy dobře snáší, není třeba homeopaticky zasahovat.

HOMEOPATIKA NA ZVLÁDNUTÍ AKUTNÍCH POTÍŽÍ:

APIS MELLIFICA

  • otok, který vypadá jako po bodnutí včelou
  • místo je horké, pálivé, bledě červené
  • potíže se zlepšují chladnými obklady

Dávkování: 3×1 dávku po 30 minutách, dále 2×1 dávku po hodině, další den 3×1 dávku

 

BELLADONNA

  • výrazné zarudnutí v místě vpichu, místo je horké
  • tepavá bolest
  • dítěti vadí chlazení místa vpichu
  • může se přidat vysoká horečka
  • tváře jsou rudé

Dávkování: 3×1 dávku po 30 minutách, dále 2×1 dávku po hodině, další den 3×1 dávku

Pokud vás homeopatie zajímá, připojte se do naší uzavřené skupiny PORADNA POSTKLASICKÉ HOMEOPATIE.

 

 

Taťána Šišková
Pomáhám najít příčinu nemoci a pomocí homeopatie uzdravuji tělo a mysl. Můj příběh si přečtěte zde>> Jsem autorkou homeopatických návodů Homeopatický manuál,Jak snížit horečku bez chemie a Homeopatická lékárnička DOVOLENÁ.
Komentáře
  • Homeopatický manuál
  • Nejčtenější články