Očkování a homeopatie

detox po očkování

Často se mě při konzultacích maminky ptají, jaký mám názor na očkování. Musím se přiznat, že ani jako farmaceut v tom nemám jasno. Očkovat nebo neočkovat.

Naše děti očkované jsou. V době, kdy se nám narodila první dcera, se o očkování ještě nediskutovalo. Další dcery jsme očkovat také nechali. Nepovinná očkování nemají.

To, jak se rozhodnete, je jen na vás. Pokud děti očkovat nechcete, musíte mít v tom opravdu jasno. Je možné, že se vás pak děti budou ptát, proč očkování nemají, proč nemohou jet na tábor nebo na školu v přírodě. Všude totiž musíte dokládat potvrzení o očkování.

Očkování je poměrně velký zásah do imunitního systému. Očkováním dodáme do těla cizorodé části škodlivých bakterií. Naše tělo se je naučí rozpoznat a namnoží buňky, které jsou schopny s těmito bakteriemi bojovat. Reakce na očkování jsou velice různorodé, mohou být bouřlivé, středně těžké nebo vůbec žádné. Nejčastěji se po očkování objevují vyrážky, teploty nebo změny v chování.

Pokud má vaše děťátko zdravotní potíže, je dobré problém nejprve odstranit. Velmi dobře to umí celková homeopatická léčba, kterou vám sestaví homeopat. Mohu vám doporučit své kolegy, které najdete zde:  SEZNAM REGISTROVANÝCH HOMEOPATŮ.

Zvýšená opatrnost se doporučuje u dětí, které spadají do některé z níže uvedených kategorií.

 • dítě nebo někdo z rodiny trpí alergií
 • dítě má neurologické problémy
 • maminka měla rizikové těhotenství nebo pro ni těhotenství bylo stresové
 • dítě pochází z početí po hormonální kůře
 • starší sourozenec měl špatnou reakci na očkování
 • dítě špatně reagovalo na předešlé očkování

NEŽ BUDETE OČKOVAT

Před očkováním by mělo být vaše děťátko v naprostém pořádku. Na internetu najdete různá doporučení např. podávání vysokých dávek vitamínů C a D. Pamatujte, že se jedná o chemické látky, které tělo před očkováním zatíží. Pokud není imunitní systém v pořádku, podávání vitamínů ve vysokých dávkách to nezachrání.

Z homeopatik se  často doporučuje podávat už před před očkováním homeopatikum Thuya occidentalis. U současných kombinovaných typů vakcín není její účinek úplně 100%. Jednoduše na ně už nestačí. Naopak její neuvážené podávání může spustit v psychice dítěte nepříjemné až stresující pocity. V mentálním obraze tohoto homeopatika jsou pocity- vyvržení, ublížení, pocity jsem tady navíc, nepatřím sem. Po podání mohou vyběhnout tyto nepříjemné pocity na povrch.

Pokud půjdete pro radu do lékárny, pravděpodobně vám doporučí homeopatika z brožury HOMEOPATIE V PEDIATRII.  Tato homeopatika nejsou vhodně vybraná a já bych je svým klientům nedoporučila.

Stejně tak doporučená dávkování odporují základním principům homeopatie. Tyto principy jsem blíže popsala v HOMEOPATICKÉM MANUÁLU.

 

JAK SPRÁVNĚ POSTUPOVAT PO OČKOVÁNÍ

Základním homeopatikem po očkování je homeopatický lék SULFURICUM ACIDUM, který čistí tělo a eliminuje následky očkování. Homeopatikum je na lékařský předpis, který vám může vystavit váš dětský lékař. Vhodné ředění je 5 nebo 9 CH.

ZPŮSOB PODÁNÍ HOMEOPATIKA SULFURICUM ACIDUM:

1. dávka se podává týden po očkování.
Rozpusťte 1 kuličku v malém množství vody a podejte nekovovou lžičku přímo do pusinky.

2. dávka se podává další týden po první dávce, tedy 14 dní po očkování stejným způsobem.

Homeopatikum se podává s týdenním odstupem od očkování proto, aby měl imunitní systém dostatek prostoru k vytvoření protilátek proti očkované nemoci. Sulfuricum acidum je homeopatikum, které zvládne vyčistit tělo od nových kombinovaných vakcín.

Imunita dětí se teprve vytváří a očkování je pro ni poměrně velkou zátěží, proto se mohou po očkování objevit některé nežádoucí účinky jako je zvýšená teplota až horečka, neklid, podrážděnost, plačtivost nebo zarudnutí v místě vpichu. Na postižené místo můžete přikládat chladivé obklady.

Homeopatika se vybírají individuálně podle symptomů.
Pokud dítě tyto nežádoucí projevy dobře snáší, není třeba homeopaticky zasahovat.

Jak řešit zdravotní potíže u dětí pomocí homeopatie a přírodních receptů, jsem pro vás sepsala do HOMEOPATICKÉ LÉKÁRNIČKY PRO DĚTI.

HOMEOPATIKA NA ZVLÁDNUTÍ AKUTNÍCH POTÍŽÍ:

APIS MELLIFICA

 • otok, který vypadá jako po bodnutí včelou
 • místo je horké, pálivé, bledě červené
 • potíže se zlepšují chladnými obklady

Dávkování: 3×1 dávku po 30 minutách, dále 2×1 dávku po hodině, další den 3×1 dávku

BELLADONNA

 • výrazné zarudnutí v místě vpichu, místo je horké
 • tepavá bolest
 • dítěti vadí chlazení místa vpichu
 • může se přidat vysoká horečka
 • tváře jsou rudé

Dávkování: 3×1 dávku po 30 minutách, dále 2×1 dávku po hodině, další den 3×1 dávku

Po očkování je dítě oslabené a náchylné k různým infekcí, pro tělíčko je náročné vypořádat se s očkovací látkou. Proto se po očkování doporučuje klidnější režim. Neplánujte žádné náročnější aktivity a omezte pobyt na přímém slunci a studeném větru.

Pokud vás homeopatie zajímá, připojte se do naší uzavřené skupiny PORADNA POSTKLASICKÉ HOMEOPATIE.

 

Taťána Šišková
Přináším jednoduché a praktické návody z darů přírody na léčbu nemocí a zlepšení zdraví. Můj příběh si přečtěte zde>> Jsem autorkou homeopatických návodů: Homeopatický manuál, Jak snížit horečku bez chemie, Příručka domácí homeopatie, Homeopatická lékárnička PRO DĚTI, Homeopatická lékárnička DOVOLENÁ.

HOMEOPATICKÉ TIPY DO DOMÁCÍ LÉKÁRNIČKY

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Homeopatický manuál
 • Nejčtěnější články
 • Najdete mě na Facebooku: