Jak přežít tropy

Léto ještě ani nezačalo a už jsou tady tropická vedra.

Nevím jak vy, ale já zrovna horko nemusím. Zvládat všechny denní povinnosti mě hodně vyčerpává. Večer jsem unavená, mozková činnost je na nule a nohy mám o dvě velikosti větší. Obdivuji lidi, kteří pracují v helmách a kombinézách a o klimatizaci si mohou nechat jen zdát.

JAK VEDRO VE ZDRAVÍ PŘEŽÍT

Každý ví, že by se měl zvýšit příjem tekutinDehydratace hrozí především malým dětem a starým lidem, kteří nemají pocity žízně. Nejvhodnější jsou neperlivé minerálky, které dodají našemu tělu potřebné ionty. Důležitý je především sodík, který drží vodu v těle. Dehydrataci můžete zabránit střídavým popíjením rehydratačního roztoku s vodou nebo minerálkou. Pozor na velké množství obyčejné vody. Tělo je schopné vyloučit přibližně 1 litr za hodinu a tomu by měl odpovídat i příjem tekutin.

REHYDRATAČNÍ ROZTOK- 1 lžička soli, 8 lžiček cukru, šťáva ze dvou pomerančů nebo grepů a doplnit vodou do 1 litru.

Roztok je i přes přítomnost soli velmi dobrý. Dospělý může vypít 1 litr za hodinu. Děti od 2 let polovinu.

Na doplnění tekutin je také vhodný vlažný zelený čaj, konzumace ovoce a zeleniny nebo zeleninového vývaru.

Jako první pomoc na ztrátu tekutin můžete podat homeopatikum CHINA. Nejvhodnější je ředění 5 nebo 9 CH. Stačí podat na noc 1 kuličku a tělo se do rána překvapivě zregeneruje. Chinu je možné podat u všech stavů spojených s velkou ztrátou tekutin např. při průjmu, zvracení nebo po sportovním výkonu.

V horku hrozí úpal nebo úžeh. Úžeh je z přímého pobytu na slunci bez pokrývky hlavy, úpal je přehřátí organismu. Projevují se nevolností, pocitem na zvracení, bolestí hlavy, zrychleným tepem, celkovou malátností, únavou a zvýšenou teplotou. Jako první pomoc se používá BELLADONNA ředění 5 nebo 9 CH. Intenzita podání se odvíjí od intenzity symptomů. Vhodné  je podat 1 až 3 dávky  po 20 minutách. Základní pravidla homeopatické léčby jsem sepsala v HOMEOPATICKÉM MANUÁLU.

Pokud vám horko nedovolí spát a ráno vstáváte unavení a nevyspalí, můžete použít homeopatikum COCCULUS INDICUS, ředění opět 5 nebo 9 CH. Cocculus indicus vyrovnává energie v těle, podává se při přepracování, únavě nebo ponocování. Je také jedním z hlavních homeopatik na kinetózy.

Oteklé nohy je vhodné osprchovat vlažnou vodou nebo namazat osvěžujícím gelem. Na otoky je výborná koupel ze soli a octa.

PŘEJI KRÁSNÉ LÉTO!

 

Komentáře
  • Homeopatický manuál
  • Nejčtenější články